pirmdiena, 2014. gada 22. septembris

Rīga - Eiropas Krustcelēs

Rīga- Eiropas Krustcelēs
Apceļot Eiropu četrās nedēļās? Nogaršot nacionālos ēdienus, izdejot dejas, izdziedāt dziesmas un izgatavot katrai valstij raksturojošu suvenīru ar paša rokām? Vai tas maz ir iespējams? Jā, Rīgas bērnu un jauniešu centri pierādīs, ka ir iespējams apceļojot visu Eiropu četrās nedēļās! Četras sestdienas no 4. – 25. oktobrim bērni, jaunieši, (vec) vecāki, radi, draugi un kaimiņi ir aicināti pievienoties Rīga- Eiropas kultūras galvaspilsēta CEĻA KARTES galamērķos- 14 bērnu un jauniešu centros, kas aizvedīs interesentus nebijušos piedzīvojumos pa Eiropu, iepazīstot daudzpusīgo Eiropas tautu kultūras.
BJC „Mīlgrāvis” , Baltāsbaznīcas ielā 14 no plkst.12.00 līdz 17.00 būs iespēja iepazīties ar Čehijas un Grieķijas kultūru.
Čehija. Tiekamies pie Kārļa tilta.
Kurš nav gājis pāri Kārļa tiltam, tas nav bijis Prāgā.
Čehijas galvaspilsēta Prāga - pazīstama kā Zelta Prāga ar unikālu zeltīto torņu un sarkano jumtu arhitektūru, ar grezni dekorētiem vārtiem un skulptūrām izrotātiem tiltiem. Aicinām apskatīt izstādi, darboties radošajās darbnīcās - uzzīmēt pastkarti ar „Zelta Prāgas” skatu un noteikti iegriezieties pie krietnā kareivja Šveika - atstāt savu autogrāfu un izveidot puķi savam pogas caurumam.
 Grieķija. Tiekamies Olimpa kalnā.
Grieķija, Hellāda... Tie ir vārdi, ko zina visā pasaulē.
Olimpa kalns ir Grieķijas augstākais punkts. Tā ir divpadsmit mītisko antīko dievu atrašanās vieta. Grieķi ticēja, ka pasauli pārvalda dievi un, ka dievi dzīvo Olimpa kalnā.
Atēnas ir Grieķijas galvaspilsēta, kas tā nosaukta par godu gudrības dievietei Atēnai - taisnīgai kara dievietei, varoņu un amatnieku aizbildnei.
Aicinām apskatīt senās Grieķijas mākslai veltīto izstādi un apmeklēt Atēnas radošās darbnīcas. Varēsiet izrotāt grieķu traukus ar meandru – grieķu nepārtraukto vijīgo rakstu vai izgatavot lauru lapu vainagu.  Būs interesanti pamēģināt uzrakstīt savu vārdu izmantojot seno grieķu alfabētu.
Kopā mācīsimies īstenot olimpisko saukli „Ātrāk, augstāk, spēcīgāk”.
Pie mums varēsiet izbaudīt īpašu atmosfēru, apgūstot ugunīgās grieķu dejas „Sirtaki’’ soļus.
Programmā:
Plkst. 12.00-12.40 iestādes zālē notiks koncerts „Ceļojums no Zelta Prāgas līdz Olimpa kalnam Grieķijā”. Piedalīsies A.Dombrovska mūzikas skolas koklētāju ansamblis, kultūras pils ‘’Ziemeļblāzma’’ koklētāju ansamblis ‘’Pūt, vējiņi’’ un BJC ‘’Mīlgrāvis’’ audzēkņi;
Plkst. 12.00 -17.00 iestādes telpās  darbosies radošās darbnīcas;
Plkst. 12.00 -17.00 izstāžu zālē, 1.,2. stāva gaiteņos apskatāmas izstādes: BJC ‘’Mīlgrāvis’’ audzēkņu darbu izstāde ‘’Čehijas un Grieķijas noskaņas’’  un PIKC Valsts SIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņu darbu izstāde ‘’Eiropas fragmenti’’;
Plkst. 12.00 -17.00 iestādes teritorijā - fotografēšanās pie lielizmēra gleznām ‘’Kārļa tilts’’ un ‘’Olimpa kalns’’ , viesošanās ‘’Minotaura labirintā’’ un sportiskās aktivitātes.

Neaizmirsti ceļojumā nodrošināties ar CEĻA KARTI, to varēsi saņemt uz vietas pasākuma laikā, kā arī iepriekš RĪGA- 2014 stendos. Ja apmeklēsi vismaz četrus piedzīvojuma galamērķus un sakrāsi četrus zīmodziņus, varēsi piedalīties lielajā IZLOZĒ! Seko informācijai https://www.facebook.com/events/947534318595039/ un uzzini, kādas balvas tevi sagaida!  Iespējams, kādam būs iespēja doties īstā ceļojumā? Pavisam drīz to varēsi uzzināt!


Tiekamies Eiropas piedzīvojumā  BJC ‘’Mīlgrāvis” un 13 citos galamērķos, jo nav vienkāršāka veida, kā apceļot Eiropu!