trešdiena, 2018. gada 18. aprīlis

Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkurss - izstāde „Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika.”

Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkurss - izstāde
„Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika.”

Kultūras pils ''Ziemeļblāzma'' izstāžu zālē no 10. aprīļa līdz 27. aprīlim apskatāma Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde ''Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika''.
Izstādē apskatāmi 100 gleznojumi uz zīda un stikla, savus audzēkņus konkursam sagatavoja 23 skolotāji.
Bērnu un jauniešu centrs ''Mīlgrāvis'' ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu jau 13 reizi organizē Rīgas mēroga zīda apgleznošanas konkursu. Šogad konkursa tēma ir “Mūzika”. Labāko darbu autoru apbalvošanas pasākums notiks kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzālē pl.16:00.

Rīgas vizuāli plastiskās mākslas konkursa ‘’Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika’’ rezultāti.

Mūzika ir mākslas veids, kurā ar skaņu palīdzību cilvēkā tiek rosinātas emocijas. Rīgas bērni un jaunieši savos radošajos darbos - gleznojumos uz zīda un stikla veidoja kompozīcijas, kurās attēloja gan savas emocijas klausoties mūziku, gan mūzikas instrumentus - to formu, krāsu, siluetu, gan
dziedāšanu un muzicēšanu.
Senajā un sarežģītajā zīda apgleznošanas tehnikā veidotie darbi ir koši un daudzveidīgi. Darbu kompozīciju pamatā ir krāsu un kontūru saspēle visdažādākajās variācijās - dekoratīvi laukumi, zīda glezniecībā raksturīgās spilgtās krāsas un maigas toņu pārejas.
Darbi ir gleznoti ar lielu prieku, jo mūzikas gleznieciskais tēls ir bijis rosinošs. Konkursa dalībnieki varēja gleznot gan uz zīda, gan stikla un katrs ielikt savā kompozīcijā krāsu prieku un savus mīļos mūzikas instrumentus.
Krāsas un mūzika viena otru papildina. Bērnu fantāzijā veidojās rosinoši un spilgti tēli, kuri atspoguļojas radošajos darbos.
Izstādē apskatāmi BJC “Mīlgrāvis” skolotāju Bārbalas Gulbes, Allas Folkas, Ingrīdas Irbes un Daces Timules audzēkņu darbi.
Laipni aicināti apskatīt izstādi.


Informāciju sagatavoja:
Dace Timule
Bērnu un jauniešu centra ''Mīlgrāvis''
direktora vietniece