trešdiena, 2019. gada 9. janvāris

Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkurss-izstāde ''Gleznojumi uz zīda un stikla. Latvijas ainava.”

Kultūras pils ''Ziemeļblāzma’’ izstāžu zālē un vestibilā blakus “Rožuzālei” no 7. janvāra līdz 25. februārim apskatāma Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde ''Gleznojumi uz zīda un stikla. Latvijas ainava’’.
Izstādē apskatāmi 100 gleznojumi uz zīda un stikla, savus audzēkņus konkursam sagatavoja 28 skolotāji.
Bērnu un jauniešu centrs "Mīlgrāvis’’ ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu jau 14 reizi organizē Rīgas mēroga zīda apgleznošanas konkursu. Šogad konkursa tēma ir “Latvijas ainava”.
Senajā un sarežģītajā zīda apgleznošanas tehnikā veidotie darbi ir koši un daudzveidīgi. Darbu kompozīciju pamatā ir krāsu un kontūru saspēle visdažādākajās variācijās - dekoratīvi laukumi, zīda glezniecībā raksturīgās spilgtās krāsas un maigas toņu pārejas.
Darbi ir gleznoti ar lielu prieku, jo Latvijas dabas skati ir daudzveidīgi un rosinoši. Konkursa dalībnieki varēja gleznot gan uz zīda, gan stikla un katrs ielikt savā ainavā noskaņu un krāsu prieku.
Bērnu veidotajās ainavās atspoguļojas dabas mīlestība, rosinoši un spilgti tēli.
Izstādē apskatāmi BJC “Mīlgrāvis” skolotāju Allas Folkas, Ingrīdas Irbes, Arvja Kantiševa un Daces Timules audzēkņu darbi.
Laipni aicināti apskatīt izstādi.


Informāciju sagatavoja:
Dace Timule
Bērnu un jauniešu centra ''Mīlgrāvis’’
direktora vietniece